Kurs na ratownika to jedno z najważniejszych szkoleń dla osób zainteresowanych ratowaniem życia i zdrowia ludzkiego. Jeżeli nie masz ukończonych studiów z Ratownictwa Medycznego, a chcesz uzyskać tytuł Ratownika, pewnie zainteresuje Cię kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy (w skrócie: KPP). W tym artykule znajdziesz wszystkie informacje, które pomogą Ci zdecydować się na takie szkolenie oraz przygotować się do niego. 

 


Jak się zapisać na kurs KPP?

Jeśli chcesz zapisać się na kurs, musisz zgłosić się do organizatora takiego kursu odpowiednio wcześniej. W COR-MED rekomendujemy, by zrobić to minimalnie 7 dni przed rozpoczęciem szkolenia, jednak w szczególnych przypadkach dopuszczamy krótszy czas. W przypadku zgłoszenia zorganizowanej grupy, najlepiej zrobić to najpóźniej 14 dni przed rozpoczęciem kursu. Zgłaszając grupę pamiętaj, żeby przesłać nam dokument potwierdzający użyczenie sali.

 

Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy - cena i płatności

W przypadku instytucji państwowych wystarczy podpisana wcześniej umowa, na podstawie której po zakończeniu zajęć wystawiamy fakturę z 14-dniowym terminem płatności.

 

W przypadku grup i osób indywidualnych wymagana jest wpłata zadatku w wysokości 10% wartości kursu na wskazany przez nas numer konta. Pozostałą kwotę można uiścić gotówką przed rozpoczęciem pierwszych zajęć lub przelewem, nie później niż 24 godziny przed rozpoczęciem kursu. Fakturę wystawiamy po otrzymaniu pełnej płatności.

 

Terminy oraz aktualny cennik organizowanych przez nas kursów znajdziesz w zakładce TERMINY KURSÓW.

 

COR-MED kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy część teoretyczna

 

Jakie wymagania musi spełnić kandydat na ratownika KPP?

W kursie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy może uczestniczyć osoba, która ukończyła 18 lat, cieszy się dobrym stanem zdrowia oraz posiada pełną zdolność do czynności prawnych. Jeśli chcesz wziąć udział w kursie nie musisz być członkiem jednostki współpracującej z Systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego.

 

Jak przygotować się do kursu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy?

Przygotowanie do kursu jest proste. Należy założyć wygodne ubranie i zabrać ze sobą notatnik, długopis oraz dysk pamięci USB. W trakcie kursu otrzymasz materiały szkoleniowe, ale zawsze warto robić własne notatki - to pomaga w zapamiętywaniu!

 

Jak wygląda kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy?

Kurs trwa 66 godzin i składa się z 25 godzin teorii i 41 godzin praktyki. Podczas kursu poznasz od podstaw pierwszą pomoc w formie teoretycznej łącznie z anatomią człowieka. Następnie odbędą się zajęcia praktyczne, podczas których poznasz podstawy działania w grupie oraz zaawansowane procedury, takie jak zabezpieczenie drożności dróg oddechowych za pomocą przyrządów nagłośniowych, defibrylację automatyczną, tlenoterapię, RKO itp. 

 

Zaczynamy od teorii, która jest wprowadzeniem do tematu, a następnie przechodzimy do praktyki. Kurs KPP z COR-MED to praca na najwyższej jakości sprzęcie medycznym, a także symulacje, podczas których korzystamy z pomocy pozorantów. 

 

Podczas kursu do dyspozycji kursantów i instruktorów jest bufet kawowy. Dodatkowo, zgodnie z harmonogramem, przewidziane są krótkie przerwy oraz jedna dłuższa - obiadowa.

 

kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy, jak wygląda kpp, 

 

Kto może prowadzić kurs KPP?

Kurs jest prowadzony przez Lekarza Systemu, Pielęgniarkę Systemu lub Ratownika Medycznego z co najmniej 3-letnim doświadczeniem zawodowym. Na każde 6 osób przypada jeden instruktor. 

 

Czy po kursie KPP jest egzamin?

Sześciodniowe szkolenie kończy się egzaminem, który składa się z części teoretycznej i praktycznej. Część praktyczna to test RKO na manekinie oraz losowe czynności, które należy wykonać. Aktualna baza pytań do egzaminu jest dostępna na naszej stronie.

 

Co daje zdany egzamin KPP?

Po ukończeniu kursu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy i zdaniu egzaminu otrzymasz tytuł Ratownika, który jest najwyższym uprawnieniem dla osób bez wykształcenia medycznego w Polsce. Jest to ważne, ponieważ zyskasz wiedzę i umiejętności, które mogą pomóc Ci w ratowaniu życia w nagłych sytuacjach. 

 


Jesteś zainteresowany/zainteresowana? Świetnie się składa! 

Najbliższy kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy odbędzie się w Krakowie już na początku maja! TUTAJ znajdziesz szczegóły, a zapisać się możesz pisząc do nas na kontakt@cormedratownictwo.pl lub dzwoniąc pod numer 537942319. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!